پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پیشگیری از تصرف بیش از 290 هکتار از اراضی ملی استان زنجان
بازدید : 299 14 آذر 1396 12:58 شماره :45037
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان زنجان خبر داد:
پیشگیری از تصرف بیش از 290 هکتار از اراضی ملی استان زنجان

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منایع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به اینکه در آبان‌ ماه سال‌جاری 62 مورد پیشگیری از تصرف در مراتع ملی استان زنجان اتفاق افتاده است، گفت: این میزان پیشگیری شامل بیش از 290 هکتار از اراضی بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، سرهنگ منصور خسروی ضمن ارائه گزارشی از برخورد با متخلفان حوزه منابع طبیعی یکی از مهم‌ترین رویکردهای حفاظت یگان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری است.

وی با اشاره به برخورد با هر نوع خلع ید و رفع تصرف در مراتع و اراضی ملی استان زنجان اضافه کرد: در این زمینه در آبان‌ ماه سال‌جاری هشت مورد خلع ید و رفع تصرف انجام شده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان خاطر نشان کرد: در آبان‌ ماه سال‌جاری 11 هکتار خلع ید و رفع تصرف انجام شده که ارزش ریالی آن بیش از 292 میلیون ریال بوده است.

خسروی با اشاره به اینکه در آبان ‌ماه سال‌جاری 62 مورد پیشگیری از تصرف در مراتع ملی استان زنجان اتفاق افتاده است، عنوان کرد: این میزان پیشگیری شامل 290 هکتار از اراضی بوده است.

وی اضافه کرد: در آبان ‌ماه 9 مورد توقیف ماشین‌آلات و ادوات دستگاه، در اراضی ملی استان زنجان اتفاق افتاده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان از تنظیم پرونده ماده 55 به تعداد 22 مورد در آبان ‌ماه خبر داد و گفت: این تعداد پرونده برای 165 هکتار از اراضی استان زنجان تنظیم شده است.

خسروی با اشاره به اینکه در آبان ‌ماه سال‌جاری یک مورد اطفای حریق در استان زنجان انجام شده است، عنوان کرد: در این آتش‌سوزی یک هکتار از اراضی ملی استان زنجان در آتش سوخته است.

وی همچنین از دستگیری یک نفر در جریان برخورد متخلفان حوزه منابع طبیعی خبر داد و گفت: 114 مورد گزارش مردمی در این مورد وصول شده است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :