پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - منابع طبیعی در کنار مردم و حاشیه‌نشینان است نه در مقابل آنان/با توسعه اصولی مخالف نیستیم
بازدید : 137 17 اسفند 1396 11:59 شماره :47412
مدیرکل منابع طبیعی در برنامه رادیوئی "مردم و مسئولین " اعلام کرد؛
منابع طبیعی در کنار مردم و حاشیه‌نشینان است نه در مقابل آنان/با توسعه اصولی مخالف نیستیم
 

مدیرکل منابع طبیعی ضمن تاکید بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت‌های اقتصادی منابع طبیعی نظیر زراعت چوب، کشت گیاهان دارویی و بهره مندی از ظرفیت های مردمی برای اجرای پروژه های مشارکتی در عرصه های هدف تاکید کرد که این دستگاه به هیچ عنوان مخالف توسعه نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، خلیل آقاجانلو در برنامه زنده رادیوئی "مردم و مسئولین " و پاسخ به سئوالات کارشناسان با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تهیه سند آمایش سرزمینی استان با محوریت سازمان مدیریت برنامه ریزی بر لزوم حفظ و حراست از عرصه های ملی و طبیعی طبق اصول تعریف شده از سوی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری تاکید کرد و گفت: در حال حاضر 5 هزار دانش اموز همیار طبیعت اند که ظرفیت های فرهنگی عظیمی برای این اداره محسوب می شوند.

وی ریزگردها، تخریب منابع طبیعی به بهانه توسعه و بهره وری اقتصادی را قابل قبول ندانست و افزود: معتقدیم با حمایت سازمان های مردم نهاد می توان در حفظ محیط طبیعی موفق تر عمل کرد.

همچنین جلیل سلطان‌نژاد، معاون فنی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان در ادامه این گفت‌وگو با بیان اینکه یک میلیون و 235 هزار هکتار از اراضی استان (65 درصد) مربوط به اراضی ملی است، تاکید کرد که طرح های مرتعداری با حمایت حوزه نشینان در جلوگیری از تخریب اراضی تاثیر مثبتی دارد.

وی با اشاره به کاهش آتش سوزی های مخابره شده به یگان حفاظت منابع طبیعی نسبت به مدت مشابه سال قبل، عنوان کرد: معتقدیم برای کاهش سطح آتش سوزی باید اقدامات ضروری صورت گیرد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :