پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پروژه قرق قسمتی از چمن سلطانیه با هدف کنترل کانون ریزگرد در سال 97 اجرایی می‌گردد
بازدید : 231 18 فروردين 1397 14:46 شماره :48061
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان:
پروژه قرق قسمتی از چمن سلطانیه با هدف کنترل کانون ریزگرد در سال 97 اجرایی می‌گردد
 

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان با اشاره به اجرای عملیات مربوط به قرق قسمتی از چمن سلطانیه که از سال 97 آغاز و به مدت 2 سال ادامه خواهد داشت، گفت: این مهم در راستای کنترل کانون ریزگرد مورد تاکید معاونت فنی اداره کل قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، جلیل سلطان‌نژاد در نخستین جلسه شورای اداری سالجاری ضمن تشریح فعالیت های این معاونت در سال 96 ایجاد و تکمیل بانک اطلاعاتی پایه مراتع را از اقدامات مهم معاونت فنی در سال قبل دانست و به فعالیت های صورت گرفته نظیر بهبود وضعیت آرشیو طرح های مرتعداری، ترسیب کربن به سطح 22 هکتار در کهاب، مشارکت بهره برداران برای حفاظت از منابع طبیعی، بهبود مدیریت چرا با همکاری یگان حفاظت و شهرستان های طارم و زنجان اشاره کرد.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان با اشاره به عملیات قرق مراتع به سطح 230 و کودپاشی اراضی ملی مورد نظر به مساحت 265 هکتار در سال قبل از اجرای عملیات مربوط به تبدیل دیمزار به مساحت 102 هکتار در مدت زمان یاد شده خبر داد.

وی با بیان اینکه سال قبل 268 نفر از مرتعداران تحت آموزش قرار گرفتند به اعتبارات معاونت فنی نیز اشاره کرد و گفت: 463 میلیون میزان اعتبارات معاونت فنی در سال قبل بوده که با تخصیص 47 درصدی به میزان 220 میلیون تومان همراه بود.

سلطان نژاد ادامه داد: کلیه پروژه های عقد قرارداد شده در سال 95 در سال 96 اجرایی شد که حاصل تلاش مسئولان شهرستانی است.

وی با بیان اینکه زنجان و ماهنشان و ابهر بیشترین طرح های اصلاحی و احیایی را در سال 96 به خود اختصاص داده‌اند، تعداد عملیات مربوط به تمدید پروانه چرا 88 مورد اعلام کرد و گفت: عمده اقدامات معاونت فتی در حوزه جنگلکاری در نهالستان و اقدامات مربوط بوده است.

وی از تهیه اطلس جنگل های استان از طریق مرکز تحقیقات که به عنوان نقشه اجرایی در بحث معادن و واگذاری ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت خبر داد و به اجرای عملیات مربوط به جنگلکاری چندمنظوره، تهیه طرح های مرتعداری به صورت تلفیقی، به روز نمودن آمار و اطلاعات مراتع و اجرای عملیات بیولوژیکی در قالب طرح مرتعداری یا طرح تفصیلی و توسعه گیاهان دارویی در سال 97 خبر داد.

این مقام مسئول با بیان اینکه 350 هزار قلمه صنوبر در نهالستان آماده است که در نخستین اقدام 1000 هزار کشت خواهد شد بر لزوم استفاده بهینه از اعتبارات، افزایش سرانه جنگل در استان، نظارت بر پارک ها و اماکن جنگلکاری شده توسط مسئولین این معاونت نیز تاکید کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :