پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پروژه رفع تداخلات به مساحت 800 هکتار در اراضی ملی و طبیعی خرمدره عملیاتی شد
بازدید : 204 23 فروردين 1397 ساعت 14:20 شماره :48175
رئیس اداره منابع طبیعی خرمدره:
پروژه رفع تداخلات به مساحت 800 هکتار در اراضی ملی و طبیعی خرمدره عملیاتی شد
 

رئیس اداره منابع طبیعی خرمدره از اجرای عملیات مربوط به رفع تداخلات به سطح 800 هکتار در سال 96 خبر داد و گفت: این اداره در راستای تحقق اهداف حراست از اراضی ملی و طبیعی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری برنامه های کارشناسی شده خود را در سال 96 عملی کرده و در سال 97 نیز ادامه خواهد داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، غلامرضا محمودی، رئیس منابع طبیعی خرمدره ضمن ارائه گزارشی از آمار و عملکرد یک ساله این شهرستان در سال 96 اظهار کرد: اجرای عملیات مربوط به مدیریت چرا، قرق مراتع، تبدیل دیمزارهای کم بازده و نظارت بر محصولات فرعی در این شهرستان به ترتیب 17330، 250، 10 و 250 هکتار بوده است.

وی با اشاره به ثبت یک مورد موضوع مربوط به تمدید پروانه چرا در سال قبل در واحد مرتع از اقدامات صورت گرفته در واحد ترویج نظیر برگزاری کلاس های آموزشی برای 100 نفر و عضویت همیاران طبیعت برای 150 نفر خبر داد.

محمودی با بیان اینکه پیگیری پرونده های حقوقی در مراجع قضایی 15 فقره بوده است به اقدامات واحد ممیزی در سال 96 اشاره کرد و افزود: اقدامات مربوط به واگذاری به بنیاد مسکن 2 مورد به مساحت 6 هکتار، اخذ سند تک برگی 2 فقره، تبدیل دفترچه سند به تک برگی به سطح 350 هکتار، رفع تداخلات به مساحت 800 هکتار بوده است.

وی پاسخ به استعلامات را 180 مورد به مساحت 589 هکتار و موضوع مربوط به تعیین تکلیف پرونده های ماده واحده و اتمام تمامی پرونده ها را از دیگر اقدامات صورت گرفته در واحد ممیزی اداره منابع طبیعی خرمدره در سال قبل اعلام کرد.

رئیس منابع طبیعی خرمدره با اشاره به انجام عملیات مربوط به اطفاء حریق در 5 مورد توسط یگان حفاظت این اداره در سال قبل در مورد برنامه های انجام گرفته به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی نظیر برگزاری هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در مزار شهدا، همکاری با اداره ورزش و جوانان جهت کاشت نهال و برگزاری مسابقه تیر و کمان و اهدای جوایز و کاشت نهال در حوزه علمیه خواهران . کاشت نهال در اتوبان، برگزاری کلاس آموزشی در کمیته امداد، نواختن زنگ طبیعت در دبیرستان شبانه روزی زینبیه، کاشت نهال در مهد کودک نیلوفرانه و توزیع پاکت های کاشت بذر، عضو کردن دانش آموزان در طرح همیاران طبیعت گفت.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :