پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - فعالیت های پژوهشی و تبلیغی حفظ منابع طبیعی با همکاری حوزه های علمیه برادران وخواهران استان زنجان در دستور کار قرار می‌گیرد
بازدید : 135 25 ارديبهشت 1397 14:26 شماره :48909
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در منابع طبیعی استان زنجان:
فعالیت های پژوهشی و تبلیغی حفظ منابع طبیعی با همکاری حوزه های علمیه برادران وخواهران استان زنجان در دستور کار قرار می‌گیرد

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در منابع طبیعی استان زنجان با بیان اینکه در سال جاری 2 کارگاه آموزشی موثر برای سفیران انفال با موضوعات قوانین منابع طبیعی و مباحث انفال ومنابع طبیعی از دیدگاه دین مبین اسلام برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در سال جاری تلاش برای فعالیت های پژوهشی وتبلیغی با همکاری حوزه های علمیه برادران وخواهران انجام خواهد گرفت.

 حجت الاسلام رحیمی نیا، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در منابع طبیعی استان زنجان، در جلسه هم اندیشی سفیران انفال که با حضور مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی و مدیر کل منابع طبیعی استان برگزار گردید، گزارشی از فعالیت های سفیران انفال در سال 1396 ارائه کرد.

وی با توجه به اهمیت استمرار طرح سفیران انفال بیان کرد: سیاست سال جاری برای تحقق اهداف این مهم ایجاد بسترهای مناسب در راستای تقویت نگرش مردم به موضوع حفاظت وصیانت منابع طبیعی می باشد.

 در پایان هریک از سفیران به بیان دیدگاه های خود در رابطه با فعالیت های صورت گرفته پرداختند .

 

 

 

 

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خبر داد:

 

اعزام قضات دادگستری به همراه سفیران انفال به روستاها و مناطق هدف استان زنجان با هدف حفظ منابع ملی و طبیعی

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: با توجه به هماهنگی صورت گرفته مقرر گردیده که سفیران انفال به همراه یک قاضی دادگستری وکارشناسی منابع طبیعی در بعضی از روستا ها حاضر ونسبت به حل وفصل اراضی مردم اقدام گردد.

 به گزارش روابط عمومی منابع طبیعی استان زنجان، حجت‌الاسلام حسینی، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در جلسه هم اندیشی سفیران انفال که با حضور مدیرکل منابع طبیعی استان برگزار گردید، به تبیین جایگاه قانونی و شرعی سفیران انفال پرداخت.

وی ضمن تاکید بر انجام فعالیت های تبلیغی برای نهادینه کردن جایگاه واقعی سفیران انفال در مباحث تربیتی و فرهنگی جامعه از سوی مسئولین مربوطه خاطرنشان کرد: انفال متعلق به خدا وامام زمان (عج) است ودر زمان غیبت نیز زیر نظر ولی فقیه و به اذن او می باشد.

وی ضمن تاکید بر گسترده شدن تبلیغات حفظ منابع ملی و طبیعی در روستاها از سوی سفیران انفال، توجه به این مهم را عاملی برای ارتقا فرهنگ حفظ منابع طبیعی اعلام کرد.

 

 

 

 

 

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان:

 

معادن مخرب اراضی ملی طبیعی استان زنجان طرح معدن سبز را اجرا می‌کنند

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با بیان اینکه باید به جای کمیت به کیفیت قائل شده ودر راستای فرهنگ سازی منابع طبیعی از تمام ظرفیت های موجود استفاده نماییم، تاکید کرد: با توجه به اینکه در قبال تخریب های انجام گرفته از سوی معادن مقرر شده، معادن مخرب طرح معدن سبز را با جنگل کاری جبران نمایند که در این بین نقش سفیران انفال بسیار مهم است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، خلیل آقاجانلو، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان در جلسه هم اندیشی سفیران انفال ضمن موفق خواندن طرح خطاب به روحانیون حاضر در جلسه اظهار کرد: با همت شما روحانیون کارهای بزرگی انجام شده که بسیار ارزشمند است.

وی همچنین تاکیدی بر حضور خود و معاونین در جمع روستائیان با هماهنگی سفیران انفال داشت.

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :