پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کانون ریزگرد در استان زنجان شناسایی نشده است
بازدید : 239 26 ارديبهشت 1397 9:18 شماره :48921
مدیر کل منابع طبیعی استان زنجان در حاشیه نمایشگاه آئين محبت؛
کانون ریزگرد در استان زنجان شناسایی نشده است
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان از عدم شناسایی کانون ریزگرد در استان خبر داد و گفت: البته در صورت جدی نگرفتن موضوع حفظ منابع طبیعی، مواجه شدن با این پدیده دور از انتظار نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، خلیل آقاجانلو عصر سه شنبه 25 اردیبهشت سال جاری در حاشیه نمایشگاه آئین محبت زنجان که در محل نمایشگاه بین المللی کاسپین برگزار می گردد، موضوع منابع طبیعی و محیط زیست را جدای از هم ندانست و اظهار کرد: اتفاقاتی که در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست می افتد اگر اصولی باشد خدمت به عرصه سلامت است و در صورت غفلت از این دو مقوله شاهد حوادث ناگوار خواهیم بود.

 

 

 

وی ریزگرد را حاصل غفلت انسان ها از طبیعت و محیط زیست عنوان کرد که در صورت عدم توجه جدای از تهدیدهای اقتصادی، امنیت انسان و موجودات زنده را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

آقاجانلو با بیان اینکه خوشبختانه در زنجان کانون ریزگرد شناسایی نشده است، افزود: البته اگر موضوع ریزگرد را جدی نگیریم و به پروژه های مربوط به مدیریت ریزگرد و طرح های حفاظتی و آبخیزداری توجه نکنیم ممکن است با این پدیده مواجه شویم.

وی ضمن تاکید بر لزوم حفظ و نگهداری از منابع پایه نظیر آب، خاک، هوا و پوشس گیاهی خاطرنشان کرد: روش های حفظ و حراست از اراضی ملی و طبیعی و محیط زیست باید با دید جامع و اصولی در دستور کار قرار گیرد.

 

 

 

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان با بیان اینکه اصلاح و احیا مراتع در سال 97 در دستور کار اداره کل منابع طبیعی استان قرار دارد به ظرفیت موجود در زنجان در زمینه توسعه صنعت پرورش گیاهان دارویی و به اجرای طرح تحقیقاتی این اداره کل با دانشگاه زنجان و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان پراکنش گیاهان دارویی در زنجان با هدف شناسایی ظرفیت و پتانسیل استان اشاره کرد.

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :