پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پنج پروژه آبخیزداری در شهرستان ابهر اجرا می شود
بازدید : 234 4 تير 1397 7:40 شماره :49789

پنج پروژه آبخیزداری در شهرستان ابهر اجرا می شود
 

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ابهر با بیان اینکه پنج پروژه آبخیزداری توسط اداره منابع طبیعی ابهر در دست اجرا است، گفت: 4 مورد از این پروژه ها مربوط به روستاهای ابهر و یک مورد در روستای ویستان خرمدره اجرا می شود.

علیرضا الهیاری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به پروژه های حوزه آبخیزداری در شهرستان ابهر، افزود: با مساعدت نماینده ابهر، فرماندار، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و بخشدار ابهر اعتبار قابل توجهی برای اجرای پروژه های آبخیزداری در روستاهای چشین، خوشنام، خراسانلو و آقچه کند ابهر و همچنین روستای ویستان خرمدره جذب شده است.
وی خاطرنشان کرد: این پروژه ها پس از انجام طرح های مطالعاتی مختلف توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ابهر اجرا خواهد شد.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ابهر یادآور شد: در سایه پروژه های آبخیزداری منابع آب، خاک، پوشش گیاهی و منابع طبیعی حفظ شده و همچنین کنترل سیلاب ها و استفاده بهینه از آنها صورت می گیرد.
وی تاکید کرد: تغذیه سفره های آب های زیرزمینی، بالاآمدن سطح آب های زیرزمینی، جلوگیری از افت آنها و کنترل فرسایش خاک، کنترل سیل و خسارت آن در مناطق شهری و روستایی نیز از ثمرات پروژه های آبخیزداری است..
الهیاری تصریح کرد: بیشتر پروژه های آبخیزداری با مطالعات و بصورت احداث بندهای رسوبگیر در مسیل ها و رودخانه ها می باشد.
این مسئول با اشاره به فعالیت های آموزش انجام شده در اداره منابع طبیعی ابهر، ابراز کرد: امسال در 3 روستای ازناب، رازمجین و چنگ الماس ابهر کلاس های آموزشی در زمینه قانون 'رفع تداخل اراضی'، اهمیت پوشش گیاهی، حفظ خاک و مرتع و آب، آبخیزداری، حفاظت از مراتع آب و خاک برگزار کردیم.
وی افزود: در جهت فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری و استفاده بهینه از آن، امسال 200 کارت همیار طبیعت به نام اهالی شهری و روستایی و دانش آموزان صادر شده است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :