پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پروژه های منابع طبیعی استان زنجان در تمامی بخش ها با رویکرد آبخیزداری عملیاتی می شود
بازدید : 139 19 تير 1397 8:18 شماره :50168
مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان:
پروژه های منابع طبیعی استان زنجان در تمامی بخش ها با رویکرد آبخیزداری عملیاتی می شود
 

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان از تدوین برنامه های مدون جهت عملی شدن پروژه های این دستگاه با رویکرد آبخیزداری در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، خلیل آقاجانلو در دومین جلسه ستاد آبخیزداری و آبخوانداری اداره کل منابع طبیعی که در محل دفتر مدیرکل برگزار شد با اشاره به تصویب 200 میلیون دلار در کل کشور به بحث آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی افزود: سهم زنجان از این میزان حدود 13 میلیارد تومان اعلام شده است.

وی با بیان اینکه ضروری است در حوزه آبخیزداری اجرای پروژه های مربوطه با مشارکت مردم عملیاتی گردد، ابراز کرد: امیدواریم تا آبان ماه فرایند جذب اعتبارات یاد شده صورت گیرد تا برنامه های اداره کل در تمامی بخش ها به مرحله اجرا درآید.

مدیرکل منابع طبیعی افزود: لازم است واحد روابط عمومی اداره کل با همکاری صداوسیمای مرکز زنجان کلیه اقدامات اداره کل و به ویژه پروژه های آبخیزداری را مستندسازی نماید. وی همچنین بر بهره مندی از پتانسیل های بخش مطالعات جهت پیشبرد برنامه ها تاکید کرد.

همچنین یزدانی، رئیس طرح و برنامه با بیان اینکه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی مبلغ 12 میلیارد و 640 میلیون تومان مصوب شده است، افزود: سازمان متبوع نیز تاکید دارد تا علاوه بر پروژه های آبخیزداری، سایر بخش ها نظیر تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی، اطفای حریق ، اقدامات ترویجی و ... نیز از محل این اعتبارات عملیاتی گردد.

وی با بیان اینکه از مبلغ یاد شده 540 میلیون تومان به بخش کاداستر ، 466میلیون تومان

به اقدامات بیولوژیکی،190 میلیون تومان برای بخش ترویج و 210 میلیون تومان نیز جهت اطفاء حریق در شهرستانهای زنجان، سلطانیه و طارم اختصاص خواهد یافت ادامه داد: البته تاکید شده است در این بخش ها موارد مربوط به حوزه آبخیزداری مورد توجه باشد.

یزدانی با بیان اینکه ضروری است تا هفته آتی اقدامات مربوط به مناقصه پروژه ها را آغاز کنیم، تصریح کرد: با توجه به تخصیص اعتبارات ، انشاالله تا نیمه دوم آبان ماه سال جاری برنامه ریزی های لازم جهت تحقق اهداف اداره کل با محوریت آبخیزداری در دستور کار قرار دارد.

جعفر بیات، معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان زنجان نیز با بیان اینکه اعتبارات تعیین شده برای بخش آبخیزداری در قالب اجرای 16 پروژه آبخیزداری هزینه میشود گفت : امسال مرمت پروژه های احداث شده در دهه های قبل نیز در برنامه کار آبخیزداری قرار دارد، و همچنین با تزریق این اعتبارات ، انشاالله اقدامات مکانیکی 7 حوزه آبخیز استان تکمیل شده و دیگر در سالهای بعد برای آنها اعتباری منظور نخواهد شد.

وی همچنین اقدامات صورت گرفته در سایر پروژه های در حال انجام را نیز برای مدیرکل و سایر مسئولین حاضر در جلسه تشریح کرد.

جعفر بیات پیشنهاد کرد تا به منظور صرفه جویی در وقت ، هزینه کرد بهینه اعتبارات و نیز عمل به تاکید شورای فنی استان مبنی بر بهره گیری بیشتر دستگاههای دولتی از ظرفیت بخش خصوصی در نظارت پروژه ها ، نظارت بر اجرای پروژه های با اعتبار بالاتر از یک میلیارد تومان به شرکتهای مهندسین مشاور واگذار گردد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :