بازدید : 142 17 تير 1396 7:57 شماره :50991

نقش مردم در تحقق اهداف توسعه پایدار مهم است

مدیر کل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت ‌های سازمان جنگل ‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور سرمایه های استان در بخش منابع طبیعی را قابل توجه عنوان کرد و گفت: این سرمایه بزرگ خداوندی بستر مناسبی برای توسعه پایدار است و همکاری نزدیک مردم بخصوص عرصه نشینان در تحقق اهداف حائز اهمیت است.

غلامرضا هادربادی در حاشیه برگزاری جشن ییلاق در منطقه سندستان شهرستان زنجان افزود: مشارکت و همدلی مردم بخصوص دوستداران طبیعت و تشکل های مردم نهاد حوزه زیست محیطی در حفظ و صیانت از این منابع خدادادی بسیار مهم است.

 

 

 

وی مدیریت جامع حوزه آبخیز با هدف جلوگیری از پراکنده کاری را مهم دانست و ادامه داد: توجه به موضوع آموزش عرصه نشینان جزوء نکات مهمی است که آموزش و ترویج سازمان جنگل ها با علم به این موضوع 1950 دوره آموزشی برای بهره برداران و مجریان طرح ها برگزار کرده است.

هادربادی با اعلام اینکه 98 درصد آموزش ها برای مجریان و بهره برداران بیشتر در عرصه ها برگزار شده است، اظهار کرد: آموزش ها بیشتر بر پایه بازدید از عرصه ها است و بر این مهم تاکید داریم که نحوه آموزش ها را به خود مردم واگذار کنیم.

به گفته وی، مردم به دلیل اشرافیت به موضوعات و حضور میدانی زمان مناسب و نحوه انتقال محتوا را بهتر می دانند.

مدیر کل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت ‌های سازمان جنگل ‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور فعالیت پررنگ تشکل های مردم نهاد را نقطه عطفی در حفظ و صیانت از منابع طبیعی عنوان کرد و گفت: راه اندازی دبیرخانه این تشکل ها در راستای ساماندهی فعالیت ها و تحقق اهداف پیش رو بسیار مهم است که استان زنجان هم از این قاعده مستثنی نیست.

 

 

 

هادربادی از برگزاری نشست سراسری تشکل های مردم نهاد حوزه منابع طبیعی در استان لرستان در آینده نزدیک خبر داد و افزود: تشکیل اتحادیه منابع طبیعی استان ها نیز از دیگر دغدغه های سازمان است که امید داریم در آینده در مراکز استانی تشکیل شود. همچنین تشکیل صندوق حمایت از منابع طبیعی نیز از دیگر برنامه ها و سیاست های سازمان است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :