بازدید : 120 17 تير 1396 8:8 شماره :50992

جشن ییلاق؛ فرصتی برای آشتی با طبیعت

فرماندار شهرستان زنجان برگزاری جشن ییلاق را فرصت مناسبی برای آشتی با طبیعت عنوان کرد و گفت: این قبیل برنامه ها به شکل نمادین در پیش برد اهداف فرهنگی بسیار مهم است.

رسول بیات در حاشیه برگزاری جشن ییلاق در منطقه سندستان در این باره افزود: برقرای ارتباط دوستی انسان با طبیعت با برگزاری این قبیل برنامه ها فرصت مغتنمی برای توجه به موضوع حفظ و صیانت است.

وی با تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ طبیعت دوستی بین آحاد مختلف جامعه ادامه داد: شروع این موضوع مهم باید از مهدهای کودک و در ادامه مسیر تا دانشگاه ها کلید بخورد تا نسلی دوستدار طبیعت و احساس مسئولیت در قبال آن داشته باشیم.

 

 

 

بیات طبیعت گرایی را از باورهای دینی و اخلاقی متذکر شد و ادامه داد: اخلاق طبیعت گرایی مبتنی بر اخلاق شکل گرفته و این موضوع ریشه در ذات تک تک ایرانی ها دارد به طوری که در طول تاریخ ایرانی ها با طبیعت دوستی دیرین داشتند.

فرماندار شهرستان زنجان در ادامه با اشاره به آتش سوزی های روی داده در مراتع این شهرستان اضافه کرد: با وجود تذکر و جدیت دستگاه های ذیربط در کاهش اثرات آتش سوزی در طبیعت همچنان عامل انسانی بیشترین نقش را در این باره دارد.

بیات پرداختن به موضوع آموزش دهیاری ها و روستاییان را درباره کاهش اثرات آتش سوزی ها در مراتع عنوان کرد: این امر با هدف کاهش مدت زمان حریق در مناطق بحرانی انجام می گیرد تا از بعد مسافت طولانی که منجر به شعله ور شدن آتش می شود، جلوگیری شود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :