بازدید : 86 19 تير 1396 7:36 شماره :51064
رئیس منابع طبیعی شهرستان طارم مطرح کرد:
عامل انسانی همچنان دلیل اصلی آتش‌سوزی در مراتع/ سوختن 10 هکتار از اراضی طارم در آتش

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طارم با اشاره به اینکه عامل انسانی همچنان دلیل اصلی آتش‌سوزی در مراتع است، گفت: در سال‌جاری 10 هکتار از اراضی طارم در آتش سوخته است.

ضیاالدین حسنلو گفت: از آغاز سال‌جاری تاکنون سه مورد آتش‌سوزی در مراتع شهرستان طارم روی داده است.
 وی با اشاره به اینکه نخستین آتش سوزی در مراتع شهرستان طارم در تاریخ ۱۹ خرداد‌ماه سال‌جاری اتفاق افتاده است، اضافه کرد: این حادثه در روستای هزار رود به مساحت ۲ هکتار روی داده است.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طارم با بیان اینکه دومین حادثه آتش‌سوزی در شهرستان طارم طی سال‌جاری در مراتع روستای «غنارود» روی داده است، عنوان کرد:  در این آتش سوزی ۴ هکتار از مراتع شهرستان سوخته است.
حسنلو خاطرنشان کرد: در سومین حادثه آتش سوزی نیز  که در مراتع «تالشخانی» روی داد، 4 هکتار از اراضی ملی و مراتع شهرستان طعمه حریق شد.
وی با اشاره به نحوه آتش سوزی در مراتع عنوان کرد: در ایران با توجه به نوع آب، عامل طبیعی در آتش سوزی‌ها نقشی نداشته و بیشتر خطای انسانی و سهل انگاری افراد موجب روی دادن حادثه و آتش سوزی در مراتع می شود.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طارم با اشاره به اینکه رها کردن زباله در طبیعت، خود عاملی برای آتش‌سوزی‌ها است، عنوان کرد: این زباله‌ها در مواردی تبدیل به وسیله‌ای برای قدرت بخشیدن به نور آفتاب و تبدیل آن به ذره‌بین برای ایجاد حادثه آتش سوزی می‌شود.

 
 
 
 
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :