بازدید : 112 20 تير 1396 15:23 شماره :51121
مدیر کل منابع طبیعی استان زنجان خبر داد
اجرای طرح آبخیزداری به مساحت 2 هزار هکتار در حوزه سد «سفیدرود» زنجان
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان از اجرای طرح آبخیزداری به مساحت 2 هزار هکتار در حوزه سد «سفیدرود» زنجان خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی و به نقل ازخبرگزاری فارس ، خلیل آقاجانلو در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان اظهار کرد: طرح‌های آبخیزداری در 16 هزار و 791 هکتار از اراضی استان زنجان اجرایی شده است.
 

وی با اشاره به اینکه طرح آبخیزداری در حوزه سد سفیدرود به مساحت 2 هزار و 131 هکتار در دست اجرا است، عنوان کرد: محل اجرای این طرح‌ها «آرپاچای، آبخیز شهری خدابنده ،کرسف و مرآش یک» است.

 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به طرح‌های آبخیزداری در حوزه سدهای در دست ساخت اضافه کرد: محل اجرای این پروژه روستای «خوشنام» بوده و در مساحتی بالغ بر 5 هزار و 474 هکتار از اراضی استان اجرایی می‌شود.
 

آقاجانلو خاطر نشان کرد:طرحهای آبخیزداری در حوزه سدهای موجود " کینه ورس 3و 4 " نیز در 3 هزار و 696 هکتار اجرایی می شود.

وی همچنین از اجرای طرح‌های آبخیزداری در حوزه‌های فاقد سدها نیز یاد کرد و افزود: این طرح‌ها در 5 هزار و 47 هکتار از اراضی روستاهای " والایش ، خراسانلو و شهر هیدج " اجرایی می شود. 

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به اجرای طرح‌های آبخیزداری و پیشگیری و مهار سیل در 977 هکتار از اراضی استان خبر داد و تصریح کرد: اصلاح و ساماندهی کاربری اراضی آبخیزها نیز در 733 هکتار از اراضی استان زنجان اجرایی می‌شود.

 آقاجانلوخاطر نشان کرد: پخش سیلاب و بهره‌برداری از روان‌آب‌های سطحی در حوزه نیز در 733 هکتار از اراضی استان زنجان اجرایی می‌شود.
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :