پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - روند مطلوب اجرای پروژه های بیولوژیکی مربوط به محل منابع مالی صندوق توسعه ملی در استان زنجان
بازدید : 1004 29 مهر 1397 8:36 شماره :52981
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی استان مطرح کرد:
روند مطلوب اجرای پروژه های بیولوژیکی مربوط به محل منابع مالی صندوق توسعه ملی در استان زنجان
 

معاون فنی منابع طبیعی استان زنجان از روند مطلوب اجرای پروژه های بیولوژیکی مربوط به محل منابع مالی صندوق توسعه ملی با هدف حراست از عرصه های ملی و طبیعی استان در سال 97 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، جلیل سلطان نژاد با اشاره به مراحل اجرای پروژه های بیولوژیکی که منابع مالی آن از محل صندوق توسعه ملی تامین می شود، اظهار کرد: جهت اجرای مطلوب، جلسات فنی با جنگلداران برگزار و مناطق اجرایی پس از برش عملیات بیولوژیکی با نورم هزینه های مربوطه در سطح شهرستان ها  مشخص گردید و هماهنگی های لازم با اداره ترویج با هدف افزایش جلب مشارکت بهره برداران انجام گرفت.

معاون فنی منابع طبیعی استان زنجان هماهنگی معاونت فنی و آبخیزداری به منظور تهیه نقشه های رقومی با مختصات جغرافیایی در قالب شیپ فایل های مناطق اجرایی عملیات بیولوژیک و ارسال به سازمان، انتخاب پیمانکار جهت ساخت 50 دستگاه آبشخوار 4 متری، اجرای مراحل ثبت در جهت خرید بذر یونجه دیم، اجرای محل ثبت در سامانه برای خرید بذور مرتعی و ... را از اقدامات فنی این معاونت جهت اجرای عملیات پروژه های مربوط به صندوق توسعه ملی در سال جاری اعلام کرد.

سلطان نژاد ادامه داد: ساخت آبشخوارها توسط پیمانکار و انتقال آن به محوطه آبخیزداری، بررسی قوه نامیه بذرهای موجود در انبار، نهایی شدن خرید بذور یونجه به میزان 4500 کیلوگرم بذر یونجه همدانی، اخذ مجوز ترک تشریفات از معاونت عمرانی استانداری و مشخص نمودن  ناظرین استانی و شهرستانی و ابلاغ دستورالعمل نحوه نظارت بر پروژه ها نیز از سایر اقدامات در حوزه فنی این معاونت بوده است.

معاون فنی منابع طبیعی استان زنجان روند اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری مربوط به محل منابع مالی صندوق توسعه ملی در استان در سال 97 را مطلوب گزارش کرد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :