پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کاداستر اراضی ملی به سطح 36 هزار هکتار در حوزه های 16 گانه استان زنجان
بازدید : 282 29 مهر 1397 14:48 شماره :53011
معاون منابع طبیعی در نشست خبری اعلام کرد؛
کاداستر اراضی ملی به سطح 36 هزار هکتار در حوزه های 16 گانه استان زنجان

 معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان زنجان از تهیه نقشه های مربوط به کاداستر اراضی ملی به سطح 36 هزار هکتار در حوزه های 16 گانه استان زنجان از محل صندوق توسعه ملی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، جعفر بیات در نشست خبری با اصحاب رسانه استان زنجان ضمن تشریح برنامه های اداره کل در حوزه پروژه های مربوط به صندوق توسعه ملی، اجرای عملیات بیولوژیکی شامل بانکت گذاری، کپه کاری و بذرکاری، مدیریت چرا، تبدیل دیمزار در سطح 36 هزار هکتار از حوزه های 16 گانه اظهار کرد: اجرای پروژه های حدنگاری و کاداستر اراضی ملی به سطح 120 هزار هکتار در حوزه های 16 گانه و ترویج و توانمندسازی جوامع محلی و جلب مشارکت مردم و عملیات مربوط به جلوگیری از اطفای حریق توسط یگان حفاظت به سطح 101 هزار هکتار نیز در دستور کار اداره کل قرار گرفته است.

بیات در بخش دیگری از اظهارات خود به بررسی های مرکز تحقیقات کشاورزی و معرفی 8 نقطه مستعد جهت اجرای پروژه های احداث سد زیرزمینی اشاره کرد و گفت: البته در این مطالعات صورت گرفته هیچ قطعیتی وجود ندارد و نیازمند بررسی دقیق تری می باشد.

 

 

 

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان زنجان با بیان اینکه در منطقه پاشاچای نیز اداره کل به صورت مدون بررسی هایی جهت اجرای سدزیرزمینی انجام داده است، تصریح کرد: طی بررسی های صورت گرفته که مطالعات آن سال 93 به پایان رسید احداث سدزیرزمینی در آن منطقه توجیه اقتصادی نداشت.

وی با بیان اینکه امسال برای اولین بار اعتباراتی جهت بازسازی و احیای سدزیرزمینی کوچکی که در دهه 40 و 50 در روستای صالح آباد قیدار شهرستان خدابنده احداث گردیده، تخصیص یافته است، عنوان کرد: تلاش می کنیم اقدامات مربوطه را انجام دهیم.

بیات با بیان اینکه از محل صندوق توسعه ملی در حدود 8 درصد از مساحت هدف مدنظر استان، پروژه های حفاظتی اداره کل را پوشش می دهیم، اضافه کرد: برای مابقی نیازمند اعتبارات بیش تری هستیم تا برنامه های سازمان متبوع را عملیاتی نماییم.

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :