پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اقدامات آبخیزداری در8 شهرستان استان زنجان اجرایی می شود
بازدید : 173 1 آبان 1397 14:46 شماره :53089

اقدامات آبخیزداری در8 شهرستان استان زنجان اجرایی می شود
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان از انجام اقدامات آبخیزداری در 8 شهرستان و 16حوزه این استان خبر داد.

 به گزارش "پیام طبیعت" خلیل آقاجانلو روز سه شنبه  به خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها گفت: آبخیزداری از قدیم الایام در استان زنجان رواج داشته و زنجان از اولین استان هایی است که در حوزه سد سفید رود فعالیت آبخیزداری را آغاز کرد و حدود نیم قرن پیش دفتر آبخیزداری سفید رود در زنجان مستقر بوده است.

این مسئول منابع طبیعی افزود: برای کلیه پروژه های آبخیزداری که در شهرستان ها اجرایی می شود، پیمانکار تعیین شده و کارها به جد در حال پیگیری است.

وی اظهار امیدواری کرد: با مساعد بودن شرایط آب و هوایی کلیه تعهدات انجام شده به موقع اجرایی شود.

آقاجانلو همچنین یادآور شد: در سال جاری  12 میلیارد و 640 میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی به اقدامات آبخیزداری تعلق گرفته و استانداری استان نیز بر اساس توافقاتی که با رییس سازمان جنگل داشته نزدیک به 6 میلیارد تومان برای اجرای این پروژه ها آورده مالی داشته است.

مدیر کل منابع طبیعی استان زنجان در ادامه خاطر نشان کرد: کلیه اقدامات منابع طبیعی دراستان با مشارکت مردم و جوامع محلی انجام می شود.

خلیل آقاجانلو همچنین تصریح کرد: با گروه آموزش و ترویج کشاورزی دانشگاه زنجان قرارداد همکاری امضاء نموده تا جلب مشارکت مردم و تسهیل گری در اجرای طرح های آبخیزداری از سوی دانشگاه انجام شود.

وی افزود: دانشگاه با حضور در مناطق هدف، با مردم محلی و برخوردار از پروژه، با  بخشداران، دهیاران و شورای محل نشست های همکاری مشترک برگزار می کند.

 آقاجانلو سر انجام حضور مردم در پروژه های منابع طبیعی را مثبت ارزیابی کرد و گفت:  اقدامات مردم و حضور آنان یه لحاظ نیروی کار به خوبی در پروژه ها ملموس است.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :