پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای کاداستر اراضی ملی در بیش از 14 میلیون هکتار از عرصه های طبیعی کشور
بازدید : 340 2 آبان 1397 13:45 شماره :53123
مدیرکل دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در زنجان خبر داد؛
اجرای کاداستر اراضی ملی در بیش از 14 میلیون هکتار از عرصه های طبیعی کشور
 

مدیرکل دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با بیان اینکه در بیش از 14 میلیون هکتار از اراضی ملی اقدامات مربوط به تهیه کاداستر ملی باید انجام گیرد، گفت: تلاش می کنیم تا پایان برنامه 5 ساله ششم این مهم در اراضی جنگلی اراضی دولتی و ملی به طور منظم تحقق یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، اکرم توفیقی،  مدیرکل دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی ملی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه  146 میلیون هکتار از  اراضی کشور مربوط به اراضی ملی می‌باشد، ماموریت اصلی این دفتر را اجرای دقیق کاداستر در کلیه اراضی ملی اعلام کرد.

وی با بیان اینکه در 136 میلیون هکتار از اراضی ملی کشور سند به نام دولت اخذ گردیده است، اضافه کرد: اقدامات مربوط به جانمایی در بیش از 120 میلیون هکتار از اراضی نیز صورت گرفته و 32 میلیون هکتار از اراضی هدف نیز در سامانه ثبت تثبیت شده است.

توفیقی با بیان اینکه در بیش از 14 میلیون هکتار از اراضی ملی اقدامات مربوط به تهیه کاداستر ملی باید انجام گیرد، تصریح کرد: تلاش می کنیم تا پایان برنامه 5 ساله ششم این مهم در اراضی جنگلی اراضی دولتی و ملی به طور منظم تحقق یابد.

وی با عنوان اینکه نظارت به پاسخگویی استعلامات از وظایف اصلی دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی ملی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری است، افزود: خوشبختانه زنجان در پاسخ به استعلاملات جزو استان های پیشتازی بوده و به عنوان نخستین استان این طرح در زنجان اجرا شد.

مدیرکل دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی ملی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به مزایای الکترونیکی شدن مراحل مربوط به استعلامات، رسیدگی به موانع و مباحث مربوط به ماده 54 در سطح شهرستان ها و استان ها را تشریح کرد و افزود: موظفیم بر اساس سوابق و آثار احیا نسبت به تداخل و یا عدم تداخل، تائید نقشه و اصلاح اسناد را در راستای عمل به ماده 54 قانون رفع موانع تولید اقدام نمائیم. معتقدیم اجرای فرامین ماده 54 فرصتی برای برگرداندن حقوق اشخاصی است که احتمالا حقی از آنان ضایع شده است.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :