پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - انعقاد قرارداد با مشاورین جهت اجرای کاداستر اراضی ملی به مساحت بیش از 257 هزار هکتار در سالهای 96 و 97
بازدید : 1536 6 آبان 1397 8:14 شماره :53218
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان خبر داد
انعقاد قرارداد با مشاورین جهت اجرای کاداستر اراضی ملی به مساحت بیش از 257 هزار هکتار در سالهای 96 و 97
 

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان گفت: در سالهای 96 و 97 از محل اوراق خزانه و صندوق توسعه ملی مساحت مجموع قراردادهای منعقد شده  257 هزار و 400 هکتار بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان در نشست هم اندیشی پروژه کاداستر اراضی ملی اظهار کرد: بر اساس ماده 3 قانون جامع حدنگار کاداستر کشور که در سال 84 به تصویب مجلس رسید، سازمان ثبت اسناد املاک کشور مکلف است ظرف مدت 5 روز از تاریخ لازم الاجرا شدن را به نحوی برساند که موقعیت و حدود کلیه املاک داخل مرزهای جغرافیایی کشور اعم از دولتی و غیردولتی، همچنین موقعیت کلیه کوه ها، مراتع و جنگل ها، دریاها، دریاچه ها، تالاب ها و اراضی ساحلی و جزایری تثبیت و مشخص گردد.

پیمان فقیه با تشریح ماده 9 قانون یاد شده بر لزوم همراهی دستگاه های اجرائی برای مشخص شدن اراضی ملی و دولتی با اراضی مردم تاکید کرد.

فقیه با اشاره به اهمیت کاداستر اراضی ملی و نقش آن در حفظ و حراست از اراضی طبیعی،روند تهیه و اجرای آن را ارائه کرد و عملکرد استان زنجان در سال های اخیر به تفکیک شهرستان ها را مطلوب دانست و گفت: زنجان در سال های گذشته به صورت امانی در سطح 133 هزار هکتار (79 پلاک) عملیات اجرای کاداستر اراضی را در دستور کار قرار داده است.

فقیه اضافه کرد: در سال 96 با انعقاد قراردادی با 3 مشاور جهت اجرای کاداستر در زنجان، طارم و ایجرود به مساحت 78 هزار هکتار به میزان حدود 394 میلیون تومان از محل اوراق خزانه کار را ادامه داد.

وی ادامه داد: در سال 97 از محل اعتبارات ممیزی و صندوق توسعه کاداستر اراضی ملی را نیز در دستور کار قرار دادیم.

وی همچنین به مراحل اجرای عملیات کاداستر در اراضی جنگلی و انعقاد قرارداد با مشاورین مربوطه اشاره کرد و گفت:  در استان حدود 70 هزار هکتار واقع شده که در 230 هزار هکتار پخش شده است لذا برای اجرای کاداستر باید برنامه ریزی های جدی و دقیق صورت گیرد.

فقیه ابراز کرد: در سالهای 96 و 97 از محل اوراق خزانه و صندوق توسعه ملی مساحت مجموع قراردادهای منعقد شده  257 هزار و 400 هکتار بوده است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :