پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کانون های حادثه خیز در استان زنجان شناسایی شد/دشت ابهر؛ در معرض افت شدید آبهای زیرزمینی
بازدید : 2058 13 آبان 1397 ساعت 8:35 شماره :53436
مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان در برنامه زنده تلویزیونی؛
کانون های حادثه خیز در استان زنجان شناسایی شد/دشت ابهر؛ در معرض افت شدید آبهای زیرزمینی
 

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان با اشاره به بررسی های صورت گرفته جهت شناسایی نقاط حادثه خیز در حوزه منابع طبیعی گفت: دشت ابهر با افت شدید آبهای زیرزمینی مواجه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، خلیل آقاجانلو در برنامه زنده تلویزیونی "سلام زنجان" شبکه اشراق ضمن تشریح وظایف اداره کل منابع طبیعی و تفاوت آبخیزداری با آبخوانداری اظهار کرد: 85 درصد از کل مناطق کشور را اراضی خشک و نیمه خشک تشکیل می دهد.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان، آب را مهم ترین منابع طبیعی اعلام کرد و گفت: مدیریت مصرف، انتقال و عرضه و تولید آب از موارد مورد تاکید در حفظ و اهمیت آب می باشد.

وی با اشاره به بررسی های صورت گرفته جهت شناسایی مناطق سیل خیز، بحران آب های زیرزمینی و ... اضافه کرد: در برخی از نقاط استان به ویژه دشت ابهر افت آبهای زیرزمینی بسیار شدید می باشد. بر اساس ظرفیتهای هر منطقه یکسری عملیات بیولوژیکی،اصلاح مراتع و اقدامات سازه ای و مکانیکی، پخش سیلاب و ... در دستور کار قرار داده شده است.

آقاجانلو با اشاره به نگاه مثبت ملی به آبخیزداری افزود: در سال جاری 200 میلیون دلار از محل صندوق ملی در سطح کشور مصوب شد که سهم استان حدود 13 میلیارد تومان می باشد.

وی ادامه داد: امیدواریم در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی تا پایان آبان ماه عملیات اجرایی تمامی پروژه ها پایان پذیرد.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان ابراز امیدواری کرد تا در سالهای آتی نیز به بحث آبخیزداری اعتبارات ویژه ای تزریق گردد چرا که توجه به این مهم مصداق سرمایه گذاری در حوزه آب و منابع آبی می باشد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :