پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای پنج طرح آبخیزداری در شهرستان ابهر
بازدید : 154 7 آذر 1397 ساعت 16:52 شماره :54242

اجرای پنج طرح آبخیزداری در شهرستان ابهر
 

رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری ابهر، از اجرای پنج طرح آبخیزداری در این شهرستان خبر داد. 

علیرضا الهیاری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: طرح‌های آبخیزداری و آب‌خوانداری در شهرستان ابهر در مناطق خراسانلو، خوشنام، دولت‌آباد، زره‌پاش قره‌آقاج، هیدج و چشین در حال انجام است. 

وی با بیان اینکه اکثر این پروژه‌ها رو به اتمام است، تصریح کرد: عملیات اجرا تا قبل از شروع فصل سرما با قوت ادامه دارد. 

این مسئول با اشاره به اینکه یکی از طرح‌های انجام شده در روستای خراسانلو است، تأکید کرد: اعتبار این پروژه دو میلیارد تومان است که از اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین می‌شود و تاکنون برای این پروژه پنج بند رسوب‌گیر انجام شده است. 

  وی با اشاره به اینکه ۸ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری در شهرستان ابهر اختصاص یافته است، ادامه داد: ۵۰ تا ۶۰ درصد اعتبارات استانی در این حوزه متعلق به شهرستان ابهر است. 

اللهیاری با اشاره به مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح‌ها، تصریح کرد: جلوگیری از فرسایش خاک، جلوگیری از هدررفت آب، جمع‌آوری آب‌های سطحی، حفظ آب، بالا آمدن سطح آب‌های زیرزمینی، جلوگیری از خسارات ناشی از سیل و استفاده در زراعت از مهم‌ترین اهداف این طرح است. 

  این مسئول، رونق اشتغال روستائیان را از دیگر اهداف اجرای این طرح‌ها برشمرد و تصریح کرد: محل اجرای طرح‌ها می‌تواند به عنوان یک تفرج‌گاه نیز باشد که این امر علاوه بر رونق اشتغال موجب پویایی اقتصاد روستاها نیز می‌شود. 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :