پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پروژه کینه ورس 3 با هدف کنترل و جلوگیری از سیلاب و فرسایش خاک در ابهر عملیاتی گردید
بازدید : 196 10 آذر 1397 ساعت 11:57 شماره :54304
معاون آبخیزداری منابع طبیعی در برنامه مستندسازی پروژه های صندوق توسعه ملی در شهرستان ابهر؛
پروژه کینه ورس 3 با هدف کنترل و جلوگیری از سیلاب و فرسایش خاک در ابهر عملیاتی گردید
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، جعفر بیات در برنامه مستندسازی پروژه های صندوق توسعه ملی در شهرستان ابهر با بیان اینکه در حوزه سد مخرنی کینه ورس، پروژه آبخیز کینه ورس 3 با هدف کنترل سیلاب و جلوگیری از فرسایش و رسوب جلوگیری از تخریب اراضی کشاورزی و بسته شدن جاده های مواصلاتی چندین روستا در اثر سیل در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: تامین آب جهت نهالکاری عرصه تخریب شده معدنی که در مجاورت و پائین دست این بند قرار دارد نیز از دیگر اهداف اجرای پروژه می باشد.

بیات با بیان اینکه محل تامین منابع مالی از محل صندوق توسعه ملی می باشد، تصریح کرد: مدت اجرای  2 دستگاه بند در قالب یک قرارداد حدودا 2 ماه بوده است.

 

 

 

هادی نجفی، نماینده پیمانکار پروژه کینه ورس3 در برنامه مستندسازی پروژه های صندوق توسعه ملی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان با اشاره به سازه های بکار برده شده جهت جلوگیری از سیلاب و فرسایش خاک اظهار کرد: استفاده از آبهای ذخیره شده در پشت بندها در مزارع و اراضی کشاورزی پائین دست نیز از مزایای اتمام پروژه مربوطه است که طی2ماه عملیات آن به طول انجامیده است.

بازدید از روستای خوشنام و مستندسازی از مراحل اجرای پروژه ها نیز از دیگر پروژه های  صندوق توسعه ملی بود که معاون آبخیزداری منابع طبیعی در آن منطقه حضور یافت.

بیات با بیان اینکه پروژه آبخیزداری روستای خوشنام ابهر هم طی 2 ماه به اتمام رسید، عنوان کرد: منابع مالی این پروژه از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است .

وی حفاظت از منابع آب و خاک را از اهداف چندمنظوره اجرای این پروژه اعلام کرد.

 

 

اعضای شورای اسلامی روستای خوشنام ابهر نیز ضمن ابراز خرسندی از اجرای پروژه آبخیزداری، سرسبزی باغات، حفاظت  شدن اراضی  روستا در مقابل سیل، کنترل فرسایش خاک را ارمغان اجرای پروژه آبخیزداری در منطقه اعلام و افزود: این پروژه موجب آبادانی بیشتر روستا خواهد شد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :