پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ارباب جراید و خبرنگاران استان زنجان از پروژه های آبخیزداری صندوق توسعه ملی در شهرستان ابهر بازدید کردند
بازدید : 171 15 آذر 1397 ساعت 7:59 شماره :54509

ارباب جراید و خبرنگاران استان زنجان از پروژه های آبخیزداری صندوق توسعه ملی در شهرستان ابهر بازدید کردند
 

با حضور مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان و مسئولین، ، ارباب جراید و خبرنگاران استان زنجان از پروژه های آبخیزداری صندوق توسعه ملی در شهرستان ابهر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، خلیل آقاجانلو، مدیرکل منابع طبیعی استان در سفر مطبوعاتی و رسانه ای،همراه با خبرنگاران در روستای خراسانلو شهرستان ابهر حاضر شد.

هدف از این سفر، بازدید از پروژه های مربوط به صندوق توسعه ملی بود که برای نخستین بار در سطح کشور و استان زنجان در سال 97 به مرحله اجرا درآمده است.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان در جمع خبرنگاران:

پیشرفت فیزیکی 60 درصدی پروژه های صندوق توسعه ملی در استان زنجان/تا پایان آذرماه پیشرفت فیزیکی پروژه ها تا 100 درصد را قطعی می کنیم

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان با بیان اینکه پروژه های صندوق توسعه ملی در استان حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند، ابراز امیدواری کرد تا پایان آذرماه روند اجرای پروژه ها پایان یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، خلیل آقاجانلو در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه آبخیزداری روستای خراسانلو شهرستان ابهر در جمع اصحاب رسانه استان "آب" را از چالش های پیش روی کشور دانست و اظهار کرد: آب در حیات و توسعه کشور در تمامی حوزه ها از مهم ترین عناصر طبیعت است.

وی توجه به مدیریت آب اعم از مدیریت مصرف آب، عرضه و انتقال آب، تولید آب را از ارکان اصلی حفظ منابع طبیعی اعلام کرد و گفت: پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری نیز در راستای مدیریت تولید آب عملیاتی می شوند.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان ذخیره آب های سطحی را از مزایای اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری عنوان کرد و افزود: 13 میلیارد تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال جاری جهت اجرای پروژه های نامبرده در استان زنجان مصوب شده است.

آقاجانلو با بیان اینکه پروژه های صندوق توسعه ملی در استان حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند، ابراز امیدواری کرد تا پایان آذرماه روند اجرای پروژه ها پایان یابد.

آقاجانلو با اشاره به اختصاص 5 میلیارد تومان به پروژه های آبخیزداری در شهرستان ابهر ابراز کرد: با توجه به واقع شدن مهم ترین دشت استان در ابهر و بحرانی شدن آن، اداره کل به اجرای پروژه ها در این منطقه توجه ویژه ای داشته است.

آقاجانلو میزان تخصیص اعتبارات مصوب صندوق توسعه ملی در استان را حدود 30 درصد اعلام کرد و گفت: این میزان در سطح کشور هم 30 درصد است.

 

 

 

پیشرفت فیزیکی 50 تا 100 درصدی پروژه های صندوق توسعه ملی در 5 حوزه آبخیز ابهر

کارشناس آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان زنجان خراسانلو، خوشنام، کینه ورس 1 و 2 و دولت آباد را از حوزه های آبخیز ابهر جهت اجرای پروژه های صندوق توسعه ملی اعلام کرد و گفت: در مجموع در این 5 حوزه پیشرفت فیزیکی از 50 تا 100 درصد گزارش شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، رضا مکاریان در جمع خبرنگارانی که در سفر مطبوعاتی به روستای خراسانلو حضور داشتند، اظهار کرد: این پروژه جهت کنترل سیلاب و رواناب های سطحی فصول بهار و زمستان عملیاتی گردیده است.

کارشناس آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی با عنوان اینکه دشت ابهر از دشت های ممنوعه استان اعلام گردیده است، تصریح کرد: سالانه یک تا یک ونیم متر افت آبهای زیرزمینی را در دشت ابهر داریم.

مکاریان با اشاره به سهم 13 میلیارد تومانی استان زنجان جهت اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اضافه کرد: از این میزان 5 میلیارد تومان جهت اجرای پروژه های یاد شده به ابهر اختصاص یافت.

وی با ارائه گزارشی مختصر از میزان بارندگی، تزریق آب در چاه ها و چشمه ها در منطقه خراسانلو افزود: تلاش می کنیم با تقویت آبهای زیر مینی و آبهای چاه و چشمه ها مشکل آب را در این منطقه کاهش دهیم.

 

 

 

علی اصغر طارمی نیز در بازدید مطبوعاتی خبرنگاران استان از پروژه خراسانلو در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: این شرکت در سال 79 ثبت شده و در دو شاخه آبخیزداری و کانال های انتقال آب و کارهای ساختمانی فعالیت می کند.

رئیس هیئت مدیره شرکت عمران یادمان زنجان با اشاره به همکاری این شرکت با اداره کل منابع طبیعی از سال 82، پروژه های انجام گرفته با اداره کل را تشریح کرد.

 

 

 

فرماندار ابهر از پروژه آبخیزداری صندوق توسعه ملی در روستای خراسانلو بازدید کرد

فرماندار ابهر با همراهی مدیرکل و مسئولین اداره کل و شهرستان ابهر - زنجان از پروژه آبخیزداری صندوق توسعه ملی در روستای خراسانلو بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، فرماندار ابهر در بازدید از پروژه آبخیزداری صندوق توسعه ملی در روستای خراسانلو ضمن قدردانی از پیگیری های اداره کل منابع طبیعی و درنظر گرفتن 5 میلیارد از 13 میلیارد اعتبارات صندوق توسعه ملی به شهرستان ابهر اظهار کرد: مسئولین محلی به ویژه دهیاران باید در کنار این اداره کل نسبت به تحقق اهداف پروژه ها در 5 حوزه آبخیز شهرستان ابهر همکاری های لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به دشواری های اجرای پروژه های آبخیزداری در منطقه گفت: توسعه روستای خراسانلو ارمغان اجرای این پروژه بوده و  عملیاتی شدن آن لازمه حفظ سفره های آب زیرزمینی است.

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :