پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پیش بینی اضافه شدن سالانه حدود 15 میلیون مترمکعب آب به آبهای زیرزمینی استان زنجان، با اجرای پروژه های صندوق توسعه ملی
بازدید : 134 15 آذر 1397 ساعت 8:2 شماره :54512
مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان در مصاحبه با صداوسیمای مرکز زنجان خبر داد:
پیش بینی اضافه شدن سالانه حدود 15 میلیون مترمکعب آب به آبهای زیرزمینی استان زنجان، با اجرای پروژه های صندوق توسعه ملی
 

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان گفت: پیش بینی شده تا با اجرای پروژه های صندوق توسعه ملی در سطح استان، حدود 15 میلیون مترمکعب در سال به آبهای زیرزمینی استان اضافه گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان در مصاحبه اختصاصی با صداوسیمای مرکز زنجان در ابهر، مشکل کمبود آب و کاهش سطح آبهای زیرزمینی را از چالش های پیش روی کشور و استان دانست و اظهار کرد: این مهم بر روند توسعه استان و کشور در تمامی بخش ها تاثیرگذار است که باید راهکارهای لازم جهت مقابله با آن اتخاذ گردد.

 

 

آقاجانلو اضافه کرد: مصرف، عرضه و انتقال، تولید آب به عنوان 3 مورد مهم در مدیریت آب باید مدنظر باشد.

آقاجانلو افزود: پیش بینی شده تا با اجرای پروژه های صندوق توسعه ملی در سطح استان، حدود 15 میلیون مترمکعب در سال به آبهای زیرزمینی استان اضافه گردد. البته کنترل سیل، کاهش خسارت سیل و جلوگیری از فرسایش خاک را نیز پیگیری می کنیم.

با اشاره به تغییر رژیم بارندگی از برف به باران، اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری و مدیریت آب و نفوذ آن به زمین و تقویت آبهای زیرزمینی را از اهداف کلان کشور دانست که در استان زنجان هم پیگیری می شود.

وی با اشاره به اعتبار یک میلیاردی جهت اجرای پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در روستای خراسانلو از پیشرفت فیزیکی 90 درصدی این پروژه ابراز امیدواری کرد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :