پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - زیر کشت بردن اراضی ملی به بهانه توسعه/فرمایشات رهبری مبنی بر"تبدیل حفظ منابع طبیعی به فرهنگ عمومی" در کشور عملی نشده است
بازدید : 153 20 آذر 1397 ساعت 17:29 شماره :54725
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:
زیر کشت بردن اراضی ملی به بهانه توسعه/فرمایشات رهبری مبنی بر"تبدیل حفظ منابع طبیعی به فرهنگ عمومی" در کشور عملی نشده است
 

امام جمعه زنجان منابع طبیعی را سرمایه ملی دانست و گفت: متاسفانه فرمایشات رهبری مبنی بر "حفظ منابع طبیعی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود" مغفول مانده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، حجت الاسلام علی خاتمی در دیدار با مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری و نمایندگی ولی فقیه ادارات منابع طبیعی منطقه دو کشوری با بیان اینکه مردم به ویژه روستائیان در مورد منابع طبیعی اطلاعاتی ندارند، البته این مشکل فقط مختص روستائیان نیست چرا که برخی از مسئولین نیز از منابع طبیعی اطلاعات آنچنانی ندارند.

امام جمعه زنجان منابع طبیعی را سرمایه ملی دانست و با بیان اینکه متاسفانه فرمایشات رهبری مبنی بر "حفظ منابع طبیعی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود" مغفول مانده است، پیشنهاد کرد تا مسئولین سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری میزان آگاهی ها در سطح عموم را بالا ببرند.

وی با بیان اینکه "در بسیاری موارد به بهانه توسعه، اراضی مستعد را به جای اینکه زیر کشت ببریم زیر خشت برده ایم"، افزود: اینکه اغلب روستائیان مراتع را تخریب کرده اند، مطلب درستی است اما کسی نبوده آنان را توجیه کند که زمینی را که سالیان دراز اجدادشان کشت میکرده متعلق به آنان نبوده و برای عموم مردم بوده است.

حجت الاسلام خاتمی ضمن تاکید بر لزوم توجه به موضوع آموزش از جمله ایجاد تعادل بین دام و مرتع و مزایای آن، کشت گونه های مقاوم و تاثیر آن در حفظ منابع طبیعی و ... ابراز کرد: ضروریست تا مسئولین امر روستائیان را در حوزه منابع طبیعی و اهمیت حراست از آن توجیه کنند.

 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :