پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مباحث حقوقی در روند اجرای پروژه های منابع طبیعی پیگیری گردد
بازدید : 168 24 آذر 1397 ساعت 8:38 شماره :54829
رئیس مرکز آموزش دکتر حوانشیر و ناطر عالی دفتر آموزش و ترویج سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور در خصوص پروژه های صندوق توسعه ملی
مباحث حقوقی در روند اجرای پروژه های منابع طبیعی پیگیری گردد
 

رئیس مرکز آموزش دکتر حوانشیر و ناطر عالی دفتر آموزش و ترویج سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری در خصوص پروژه های صندوق توسعه ملی ضمن تاکید بر لزوم ورود امور حقوقی به مباحث آموزشی و ترویجی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان گفت: متاسفانه در اجرای پروژه ها، موضوعات حقوقی در بحث مالکیت و رفع تعارضات و ... پیگیری نشده است که باید اقدامات لازم در این باره انجام گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، مهندس فتاحی در کارگاه آموزشی اقدام و عمل با اشاره به انعقاد قراردادی مابین وزارت نیرو و معاونت آبخیزداری در سال 95 بر لزوم بهره مندی از این توافق نامه بین دستگاه های ذیربط استانی در زنجان در حوزه آب تاکید کرد.

وی با بیان اینکه مراجعه به قوانین و ظرفیت های قانونی نیز می تواند در مرتفع شدن مشکل آب در استان زنجان راهگشا باشد، اضافه کرد: موضوع عدم آموزش تسهیل گری در زمینه انسجام سازمانی در بین دستگاه های دولتی باید مورد توجه باشد و باید اقدامات آموزشی لازم صورت گیرد.

 

 

 

این مقام مسئول ضمن تاکید بر لزوم ورود امور حقوقی به مباحث آموزشی و ترویجی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان ابراز کرد: متاسفانه در اجرای پروژه ها، موضوعات حقوقی در بحث مالکیت و رفع تعارضات و ... پیگیری نشده است که باید اقدامات لازم در این باره انجام گیرد.

فتاحی با بیان اینکه اقدامات آموزشی و ترویجی اداره کل باید در نرم افزار مربوطه ثبت و ضبط گردد، خاطرنشان کرد: توجه مسئولین به این امر، سبب می شود تا سازمان اقدامات استان ها را رصد کند.

وی بهبود عملکرد ادارات منابع طبیعی در استان ها در حوزه ترویج و تسهیل گری را از مزایای توجه به ثبت دقیق فعالیت ها در نرم افزار مربوطه اعلام کرد.

وی از مسئولین ذیربط خواست تا گروه هماهنگی تسهیل گران و مروجان جهت به اشتراک گذاشتن مباحث در فضای مجازی راه بیاندازند چرا که توجه به این مسئله در اطلاع رسانی عمومی نقش اساسی می تواند ایفا کند.

وی با بیان اینکه دوره های اجباری 30 ساعته برای تمامی نیروهای سازمان در حوزه تسهیل گری در نظر گرفته شده است، افزود: این دوره به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

مهندس محمد علی فتاحی، رئیس مرکز اموزش دکتر حوانشیر و ناطر عالی دفتر آموزش و ترویج در مباحث حقوقی، اجتماعی و فرهنگی موضوع تسهیل گری مدنظر باشد، عنوان کرد: این مهم باید از سوی مسئولین ترویج و تسهیل گری پیگیری گردد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :