پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کشف و ضبط 39 تن قطعات چوب درختان جنگلی در طارم طی 9 ماه اخیر سال جاری
بازدید : 208 15 دی 1397 ساعت 10:35 شماره :55602
رئیس منابع طبیعی طارم:
کشف و ضبط 39 تن قطعات چوب درختان جنگلی در طارم طی 9 ماه اخیر سال جاری
 

رئیس منابع طبیعی طارم گفت: با توجه به وسعت زیاد و کوستانی بودن اکثر مناطق شهرستان، همچنین نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طارم با انجام گشت های پیاپی و گاهاً شبانه روزی و همچنین همکاری و ایجاد ارتباط تنگاتنگ با اهالی روستا در خصوص قطع غیر مجاز اشجار، طی 9 ماهه اخیر سال جاری موفق به کشف و ضبط حدود 39 تن مقطوعات جنگلی شده که متأسفانه به صورت غیر مجاز و اکثراً نیمه های شب صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، ضیاء الدین حسنلو، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان با اشاره به استقرار بخش قابل توجهی از جنگل های استان در این شهرستان اظهار کرد: وجود مناطق جنگلی در بسیاری از نقاط شهرستان طارم باعث ایجاد طمع در میان قاچاقچیان محصولات جنگلی شده و افراد سودجو با قطع اشجار جنگلی موجب تخریب های غیر قابل وصف و جبرانی در عرصه های ملی و جنگلی می‌گردند.

وی اضافه کرد: با توجه به وسعت زیاد و کوستانی بودن اکثر مناطق شهرستان، همچنین نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طارم با انجام گشت های پیاپی و گاهاً شبانه روزی و همچنین همکاری و ایجاد ارتباط تنگاتنگ با اهالی روستا در خصوص قطع غیر مجاز اشجار، طی 9 ماهه اخیر سال جاری موفق به کشف و ضبط حدود 39 تن مقطوعات جنگلی شده که متأسفانه به صورت غیر مجاز و اکثراً نیمه های شب صورت گرفته است.

حسنلو خاطرنشان کرد: با روند فعلی قطع درختان در جنگل‌های شمال کشور و جنگل‌های حفاظتی و حمایتی سایر نقاط کشور در سال‌های آینده شاهد بروز سیل در شهرها و استان‌های سرسبز کشور خواهیم بود. علاوه بر اینکه کشور را از یک منبع مهم اقتصادی محروم می‌سازیم. محیط زیست را نیز در معرض خطر نابودی قرار خواهیم داد. باید دانست که جنگل به عنوان منبع تولید چوب و سلولزیکی از منابع مهم اقتصادی کشورها محسوب می‌شود. و چون جزء منابع طبیعی تجزیه شونده است هموار پایدار بوده و برخلاف نفت و معادن با بهره‌برداری درست، پایان‌ناپذیر نیز هست.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :