پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - از برپایی پنل تخصصی تا حضور در مدارس سطح شهر با هدف تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی
بازدید : 115 18 اسفند 1397 ساعت 15:7 شماره :57867
در راستای گرامیداشت هفته منابع طبیعی در استان زنجان صورت می گیرد؛
از برپایی پنل تخصصی تا حضور در مدارس سطح شهر با هدف تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی
 

سرپرست معاونت برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع اداره کل منابع طبیعی استان زنجان گفت: در راستای گرامیداشت هفته منابع طبیعی در برپایی پنل تخصصی حضور کارشناسان در مدارس سطح شهر، غرس نهال و ... با هدف تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی در دستور کار مسئولین اداره کل قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، حسین حسینی منفرد اظهار کرد: همه ساله در هفته منابع طبیعی با هدف جلب مشارکت عموم جامعه از 15 لغایت 21 اسفند با همکاری ارگانها، شرکت ها و دستگاه های اجرایی و تشکلهای مردم نهاد برنامه های حفاظتی و حراستی و ترویجی سازمان جنگل ها توسط ادارات کل منابع طبیعی در سطح استان ها انجام می گیرد.

سرپرست معاونت برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع اداره کل منابع طبیعی استان زنجان ابراز کرد: امسال با شعار " منابع طبیعی؛ بزرگترین سرمایه ملی" در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر " تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی را عملیاتی خواهیم کرد.

وی با تشریح مهم ترین فعالیتهای اجرایی اداره آموزش و ترویج در طول هفته منابع طبیعی تصریح کرد: دبیرخانه همیاران طبیعت در سالن مدیریت بحران به تاریخ 15 اسفند با هدف برپایی نمایشگاه فعالیتهای همیاران طبیعت در دستور کار قرار داده است.

وی ادامه داد: از 18 الی 21 اسفند نیز با همراهی آموزش و پرورش_سازمان دانش آموزی کارشناسان در مدارس هدف سطح شهر حضور خواهند داشت.

این مسئول از به صدا درآمدن زنگ طبیعت در مدرسه راهنمایی دخترانه بعثت در 18 اسفند خبر داد و افزود: در این روز مراسم هم اندیشی اهمیت منابع طبیعی را در دانشگاه پیام نور مرکز زنجان خواهیم داشت.

وی از برپایی  مراسم ویژه همیاران طبیعت مشارکت انجمن تاریخ و فرهنگ زنجان و دبیرخانه همیاران طبیعت در 20 اسفند خبر داد و گفت: از 15 الی 17 اسفند ماه از ساعت 16 الی 18 نماد ارس در پیاده راه سبزه میدان حضور خواهد داشت. این برنامه با مشارکت دبیرخانه همیاران طبیعت انجام می گیرد.

این مسئول با بیان اینکه با مشارکت دبیرخانه همیاران طبیعت دوچرخه سواران همیار طبیعت در سطح شهر در راستای اجرای سه شنبه های بدون خودرو در 21 اسفند حضور خواهند یافت، برگزاری پنل تخصصی اهمیت جنگلکاری مشارکتی با حضور آقای دکتر غیبی، مدیرکل دفتر جنگلهای خارج از شمال سازمان را از برنامه های این اداره کل با گروه آموزش و ترویج دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان در 21 اسفند اعلام کرد و افزود: با مشارکت سازمان زندان ها مراسم غرس نهال و عقد تفاهم نامه در سلطانیه در 20 اسفند در دستور کار اداره کل قرار گرفته است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :