پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی و غرس نهال در ستاد شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان برگزار شد
بازدید : 111 19 اسفند 1397 ساعت 14:11 شماره :57973
با حضور مسئولین؛
مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی و غرس نهال در ستاد شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان برگزار شد

 

در پنجمین روز از هفته منابع طبیفی و با حضور مسئولین مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی و  غرس نهال در ستاد شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، جلیل سلطان نژاد حفظ و حراست از عرصه ها را وظیفه همگانی دانست و گفت: هفته منابع طبیعی بهانه ای است تا ما به اهمیت وجود منابع خدادادی بیش از پیش توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به اهمیت غرس نهال در دین مبین اسلام تصریح کرد: آلودگی محیط زیست، کاهش سطح سفره های آب زیرزمینی، فرسایش خاک و ... از جمله آثار سوء عدم توجه به منابع طبیعی و محیط زیست می باشد.

معاون فنی منابع طبیعی استان، منابع طبیعی را هدیه گرانبهای گذشتگان دانست و گفت: موظفیم با همراهی تک تک مردم و ادارات دولتی و خصوصی با غرس نهال، منابع طبیعی را به آیندگانمان هدیه کنیم.

مدیرکل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران منطقه زنجان نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته منابع طبیعی ابراز کرد: این مجموعه 3 محوطه را برای غرس نهال در نظر گرفته و در این راستا با همکاری اداره کل منابع طبیعی استان زنجان،  120 اصله نهال مثمر به همراه 500 اصله نهال دیگر در فضاهای در نظر گرفته شده کاشته می شوند که برای توسعه فضای سبز این دستگاه مطلوب می باشد.

حبیبی غرس نهال را از سنت های دیرینه ایران عنوان کرد و گفت: ما به تاسی از روش زندگانی پیامبران و اولیای الهی موظفیم با غرس نهال به وظیفه خود عمل کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :