پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - با همکاری سپاه منطقه زنجان در محوطه درمانگاه شهید مطهری
بازدید : 144 22 اسفند 1397 ساعت 11:38 شماره :58273
مراسم غرس نهال
با همکاری سپاه منطقه زنجان در محوطه درمانگاه شهید مطهری
 

مراسم غرس نهال با همکاری سپاه زنجان و با حضور مسئولین امر در محوطه درمانگاه شهید مطهری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، خلیل آقاجانلو در مراسم مراسم غرس نهال در محوطه درمانگاه شهید مطهری که با همکاری سپاه منطقه زنجان برگزار شد، با اشاره به اقدامات آبخیزداری صورت گرفته در سال 97 با همکاری بسیج بر لزوم انجام تمهیدات لازم جهت مقابله با تهدیدات منابع طبیعی و زیست محیطی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه اداره کل منابع طبیعی اقدامات متنوعی در ۱۶ نقطه استان در حوزه کنترل سیل و روانابها انجام داده است، اضافه کرد: علاوه بر این به منظور حرکت در مسیر اهداف سازمان متبوع، در حوزه افزایش پوشش گیاهی و احیای آن همکاری های قابل توجهی با بسیج صورت گرفته که موجبات رضایتمندی مردمی را فراهم اورده است.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان با اشاره به اختصاص ۱۵۰ میلیون یورو در سال جدید در حوزه منابع طبیعی از انجام عملیات بذرکاری در 1959 هکتار از سطوح مربوط به حوزه های آبخیز خبر داد و بر لزوم تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به فرهنگ عمومی طبق فرمایشات رهبری تاکید کرد.

جلیل سلطان نژاد، معاون فنی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت پوشش گیاهی و عملیات بیولوژیک در منابع طبیعی و نقش مهم عملیات بیولوژیکی در تقویت آبخوان ها اقدامات این دستگاه در حوزه جلوگیری از شور شدن خاکها، مبارزه با آفتها، فرسایش و سیل را تشریح کرد.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص حفظ خاک بر لزوم حفظ و حراست از منابع  بهره گیری از توانمندی های بسیج در حوزه جلب مشارکت های مردمی تاکید کرد.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :