پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تاکید بر لزوم بهره مندی از ظرفیتهای سازمان های مردم نهاد برای مدیریت پایدار مناطق و آموزش های ترویجی در حوزه منابع طبیعی باید توجیه اقتصادی داشته باشند
بازدید : 109 21 فروردين 1398 ساعت 8:52 شماره :58865
معاون دفتر آموزش، ترویج و مشارکتهای مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری:
تاکید بر لزوم بهره مندی از ظرفیتهای سازمان های مردم نهاد برای مدیریت پایدار مناطق و آموزش های ترویجی در حوزه منابع طبیعی باید توجیه اقتصادی داشته باشند
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، دکتر حسینی در نشست با مدیرکل و مسئولین اداره کل منابع طبیعی استان زنجان با بیان اینکه با برگزاری دوره های آموزشی مکرر برای حوزه نشینان می توانیم روستاییان را در برنامه های حفاظتی و حراستی خود شرکت دهیم، بر لزوم توجه مسئولین امر به این موضوع جهت تاثیر آن بر مدیریت پایدار منابع به ویژه آب و خاک تاکید کرد.

معاون دفتر آموزش ترویج و مشارکتهای مردمی سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری با عنوان اینکه آموزش های ما باید توجیه اقتصادی داشته باشند، اضافه کرد: برای تحقق این امر باید به سمت آموزش های کاربردی برویم و در این حوزه برای موفقیت بیشتر از پتانسیل های سازمان های مردم نهاد بهره مند شویم.

خلیل آقاجانلو هم با اشاره به اینکه نهالستان 50 هکتاری اداره کل از نهالستان های بی نظیر کشور است به ظرفیت های فراهم شده در این محل جهت برگزاری کلاس های آموزشی برای منطقه شمالغرب با عنوان پرورش گونه ها و نهالهای جنگلی و ... اشاره کرد.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان با اشاره به همکاریهای مطلوب اداره کل با دانشگاه زنجان در بخش ترویج و تحقیق تصریح کرد: معتقدیم در کنار آموزش بهره برداران باید دوره های آموزشی برای همکاران خود در بخش ترویج را مورد تاکید قرار دهیم چرا که موفقیت در مباحث تسهیل گری به این بخش ارتباط دارد.

دکتر حسینی منفرد، رئیس اداره ترویج و آموزش اداره کل منابع طبیعی نیز با اشاره به پیگیری های برنامه های این بخش در حوزه ترویج بر لزوم فراهم آوردن زمینه های آموزشی فرهنگ ساز در بین دانش آموزان مدارس تاکید کرد و توجه به این مهم را از اولویت های اساسی دانست.

حسینی منفرد همچنین از برنامه ریزی های اداره آموزش و ترویج در بین دانشجویان جهت تحقق اهداف منابع طبیعی استان زنجان خبر داد و به همکاریهای سازمان های مردم نهاد استان زنجان با اداره کل منابع طبیعی در زمینه آموزش و ترویج اشاره کرد.

بیات، معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان زنجان نیز در این نشست با بیان اینکه خوشبختانه در حوزه آبخیزداری، مشکل جدی با بومیان مناطق هدف استان وجود ندارد، ابراز کرد: به منظور تعامل با مردم، در برخی نقاط که معارضین محلی در اجرای برنامه های آبخیزداری خللی وارد می کردند، پروژه را متوقف کرده و با محلی ها وارد مذاکره می شدیم که خوشبختانه پس از گفت وگو آنان توجیه شده و در ادامه پروژه ما را یاری می کردند. در حال حاضر هم مشکل جدی وجود ندارد.

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :