پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کشیک های اطفاء حریق منابع طبیعی ازامروز 24 ساعته شد
بازدید : 66 1 تير 1398 ساعت 14:54 شماره :61094
جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان خبر داد؛
کشیک های اطفاء حریق منابع طبیعی ازامروز 24 ساعته شد
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، عباس لطفی با اشاره به این که از از اول تیر ماه فعالیت کشیک های اطفاء حریق منابع طبیعی درهمه شهرستان های استان 24 ساعته شد گفت: 100 کشیک برای اطفاء حریق در جنگل و مراتع استان به صورت 24 ساعته درآماده باش کامل هستند.

وی افزود: این اقدام در راستای حفظ منابع خدادادی و جلوگیری از کاهش خسارات ناشی از آتش سوزی با حضور به موقع ماموران یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در مراتع و جنگل ها انجام می گیرد.

جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به همکاری دهیاران و همچنین جوامع محلی برای اطفاء حریق در مناطقی که آتش گرفته است تاکید کرد.

لطفی اظهار کرد : در خرداد ماه سال جاری 10 هکتار از اراضی ملی  و طبیعی طعمه حریق شد.

وی علت این آتش سوزی ها را عمدی اعلام کرد و گفت: طبق ماده 45 قانون مجازات آتش سوزی نباتات،مزارع، باغات، و یا محیط های مجاور جنگل بدون اجازه و نظارت ماموران منابع طبیعی ممنوع است و در صورتی که منجر به حریق شود مرتکب به حبس 2 ماه تا یک سال محکوم می شود.

این مقام مسئول همچنین خاطر نشان کرد: طبق ماده 46 هرکس مبادرت به روشن کردن آتش در تنه ی درختان جنگلی نماید به حبس از 3 ماه تا یک سال برای هر درخت که پی زده و روشن کرده است همراه با پرداخت جریمه نقدی محکوم خواهد شد.

به گفته لطفی برای آتش سوزی های عمدی مراتع و جنگل ها نیز قانون مجازات هایی در نظر گرفته است و متخلفین به 3 تا 10 سال حبس محکوم می شوند.

جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود: در سال 98 برای مقابله با آتش سوزی ها تعداد 10 دستگاه دمنده،300 عدد آتش کوب،50 عدد فلکس بک( آب پاش کوله ای )، 200 جعبه کمک های اولیه ، 8 دستگاه خودروهای مجهز به دستگاه های پترو فایر ، 100 عدد چراغ قوه ، 100 ثوب البسه اطفاء حریق و 100 جفت پوتین در اختیار منابع طبیعی شهرستان ها قرار گرفته است.

انتهای پیام /
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :