پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 1504 پل ارتباطی مردم و یگان حفاظت منابع طبیعی است
بازدید : 68 3 تير 1398 ساعت 7:12 شماره :61169
جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان؛
1504 پل ارتباطی مردم و یگان حفاظت منابع طبیعی است
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان،عباس لطفی با اشاره به این که سامانه گویای 1504 به عنوان پل ارتباطی بین طبیعت دوستان و یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری می باشد گفت: این سامانه از سال 92 در کشور راه اندازی شده است.

وی هدف از راه اندازی سامانه 1504 را حفظ منابع طبیعی و خدادادی اعلام کرد و افزود : استفاده از این سامانه رایگان بوده وهمچنین مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی، تخریب و تصرف عرصه های منابع طبیعی با این سامانه تماس گرفته و گزارشات خود را اعلام کنند.

لطفی با بیان این که در سه ماهه اول امسال بیشترین تماس ها با این سامانه به علت تخریب و تصرف بوده است گفت: در خرداد ماه نیز 70 مورد تماس با سامانه 1504 ثبت شده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: این آمار در فصول گرم سال به علت آتش سوزی مراتع و جنگل ها به 120 مورد تماس هم می رسد.

جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، حفاظت و حراست از منابع طبیعی را یک وظیفه عمومی برشمرد و افزود : مردم و طبیعت دوستان هرگونه آتش سوزی، تخریب و تجاوز به عرصه های ملی و طبیعی را با سامانه گویای منابع طبیعی استان در میان بگذارند و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری پس از دریافت تماس ها در کمترین زمان در محل حضور یافته و اقدامات لازم را به عمل می آورند.

لطفی خاطر نشان کرد که آینده ی همه در گرو حیات منابع طبیعی است و برای حفظ این موهبت الهی همه می توانیم همیاران طبیعت باشیم.

انتهای پیام/

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :