پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پروژه آبخوان داری خراسانلو همچنان با اعتبارات ملی در حال اجرا است
بازدید : 74 3 تير 1398 ساعت 8:4 شماره :61174
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان خبر داد؛
پروژه آبخوان داری خراسانلو همچنان با اعتبارات ملی در حال اجرا است
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، جعفر بیات با اشاره به این که پروژه آبخوان داری روستای خراسانلو به عنوان یکی از طرح های اثر بخش در حوزه آبخوان داری و آبخیزداری استان به شمار می رود گفت : این طرح با اعتبارات صندوق توسعه ملی و با تخصیص 2 میلیارد و 100 میلیون تومان در حال احداث و تکمیل است.

وی افزود : با اجرای پروژه آبخوان داری خراسانلو تثبیت اشتغال حدود 7 هزار نفر صورت می گیرد.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هدف از اجرای این طرح را تعادل بخشی به سفره آب زیرزمینی دشت شبه بحرانی ابهر- خرمدره که سالانه بیش از یک متر افت دارد اعلام کرد.

به گفته بیات اقدامات تعادل بخشی در دیگر نقاط مشرف به دشت ابهر – خرمدره از جمله حوزه آبخیز ویستان، الوند، و والایش نیز از چند سال اخیر کلید خورده و اجرای آن همچنان تداوم دارد.

این مقام مسئول در ادامه با تاکید بر این که شنا کردن در حوزه های آبخیزداری و آبخوان داری ممنوع است تاکید کرد: اهالی روستاهایی که در حاشیه حوزه های آبخیزداری و آبخوان داری ساکن هستند و همچنین مردم غیر بومی که برای گردش به این نقاط می روند از شنا کردن در حوزه های آبخیز به علت باتلاقی بودن آن ها خودداری کنند.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به بهره برداران حوزه ها نیز توصیه کرد که در حفظ و حراست تابلوهای اخطار و هشدار نصب شده از سوی اداره کل در حاشیه مخازن پروژه از بروز هرگونه حوادث احتمالی پیشگیری کنند.

انتهای پیام /

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :