پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ته سیگاری که آتش به جان مراتع زد
بازدید : 54 16 تير 1398 ساعت 13:54 شماره :61642
مراتع ایجرود طعمه حریق شد؛
ته سیگاری که آتش به جان مراتع زد
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان زنجان، مجید محمدی از آتش سوزی در اراضی ملی این شهرستان خبر داد و گفت: 3 هکتار از مراتع روستای قزلجه بر اثر سهل انگاری خاکستر شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ایجرود افزود: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و آیخیزداری شهرستان ایجرود بالافاصله پس از دریافت خبر آتش سوزی در محل حاضر شده و با همکاری دهیار و جوامع محلی از پیشرفت آتش در این اراضی جلوگیری کردند.

وی اظهار کرد: با تلاش بی وقفه ماموران یگان پس از یک ساعت آتش مهار شد.

محمدی با اشاره به این که این روستا در مجاورت جاده اصلی ایجرود و حلب واقع شده است گفت: رهگذری که از این جاده عبور می کرد با سهل انگاری خود ته سیگارش را در حاشیه جاده رها کرده و همین علت بروز حادثه شناسایی شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ایجرود در ادامه با بیان این که به علت بارش های باران در اوایل سال شاهد افزایش پوشش گیاهی در مناطق هستیم گفت: در فصل تابستان مناطقی که از پوشش گیاهی وسیعی برخوردار دارند بیشتر در معرض آتش سوزی می باشند.

به گفته محمدی مردم می توانند با مشاهده ی هرگونه آتش سوزی در اراضی ملی و مراتع، مراتب را به سامانه گویای 1504 گزارش دهند .

انتهای پیام /

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :